Menu

Caterer Aramark môže rozšíriť svoje produkty a služby vďaka inteligentným riešeniam Zuply od Innovend

Aramark, jeden z najväčších zmluvných dodávateľov v Nemecku, využíva bezobslužné predajné riešenia od spoločnosti Innovend. Prvé Zuply LockBloxy sú teraz v prevádzke.

Caterer Aramark môže rozšíriť svoje produkty a služby vďaka inteligentným riešeniam Zuply od Innovend

Tento kontakt bol vytvorený prostredníctvom spoločnosti qnips, inovatívneho vývojára softvéru z Hannoveru, známeho ako špecialista na digitalizáciu stravovania na celom svete. Aramark intenzívne využíva online platformu qnips pre zmluvné stravovanie a aplikáciu qnips, ktorá umožňuje zamestnancom a hosťom podnikových reštaurácií a iných lokalít spravovaných Aramarkom objednať si čerstvo pripravené jedlá a občerstvenie. Rozhranie medzi qnips a bezobslužnými obslužnými bodmi Innovend uľahčuje rozšírenie možností a služieb.

Traja najlepší catering
Aramark je verejne obchodovaná americká spoločnosť a jeden z troch najlepších dodávateľov jedál na svete. „Najprv to začalo predajom," hovorí Jolka Kremer, projektová manažérka marketingu v Aramark Germany. „Zakladateľ predával arašidy zo svojho auta robotníkom v továrňach. Dokonca aj v Nemecku, kde Aramark začal pôsobiť v polovici 50. rokov, bol predaj potravín na mieste štartovacím bodom. To sa vyvinulo do gastronómie: teraz poskytujeme stravovanie v továrňach a kanceláriách, na futbalových štadiónoch, v nemocniciach, na podujatiach a popových koncertoch."

„Ale predaj vždy zostal," dodáva Jolka. Takže aplikácia inteligentných predajných automatov Zuply úplne zapadá do hlavnej činnosti spoločnosti Aramark, hovorí. Jedlo je však vždy čerstvo pripravené priamo na mieste vlastným personálom Aramarku v kuchyniach na mieste. "U viac ako 500 veľkých a stredných zamestnávateľov po celom Nemecku, aktívnych vo všetkých sektoroch."

Výsledok
Predajné automaty sú dôležitým doplnkom spôsobu, akým Aramark predáva svoje produkty. Jolka: „Tie sú na maškrty a neskoré jedlá. Stroje sú umiestnené na rôznych miestach vo veľkých kanceláriách a továrňach. Ponúkajú širokú škálu produktov: od čokoládovej tyčinky až po čerstvý ovocný šalát, poke bowl alebo teplé jedlo."

„Tomu treba prispôsobiť aj automat," vysvetľuje Jolka. „Sladká tyčinka alebo nápoj sa dá predávať v klasickom automate, ale miska na poke, či iný druh kompletného jedla nie. Práve tam nastupuje Innovend so svojím riešením v podobe Zuply LockBlox. Toto riešenie je úspešné, pretože skrinky sú flexibilné, prispôsobené na mieru a ponúkajú viac priestoru. Navyše ponúkajú možnosť objednať si cez aplikáciu a odomknúť správnu skrinku."

Digitálny základ
Aramark využíva služby spoločnosti qnips, ktorá vyvinula platformu, kde si zamestnanci môžu objednať jedlá a občerstvenie z podnikovej reštaurácie. qnips je platforma pre odvetvie zmluvného stravovania, ktorá ponúka bezproblémové a moderné cesty používateľov, ale aj jednoduchú a automatizovanú správu údajov na strane administrátora. Aramark Germany a qnips majú úzke partnerstvo. Aplikácia je úplne prispôsobená potrebám cateringovej spoločnosti a jej zákazníkov a hostí. „Platforma a aplikácia sú naším digitálnym základom," hovorí Jolka.

Objednávkovú aplikáciu qnips má teraz viac ako 7 miliónov používateľov v nemecky hovoriacich krajinách, Spojenom kráľovstve a od roku 2022 aj v USA a Južnej Amerike. „Našu aplikáciu využívajú zmluvní dodávatelia aj nadnárodné spoločnosti s vlastným podnikovým stravovaním," hovorí Kenji Koch, ktorý je v qnips zodpovedný za rozvoj medzinárodného podnikania.

Úvod
„Innovend poznáme už niekoľko rokov," vysvetľuje Kenji. „V roku 2019 sme predstavili naše prvé spoločné riešenie pre gastronomický priemysel. Odvtedy sme s nimi urobili niekoľko projektov, napríklad v energetickej spoločnosti E.ON a softvérovej spoločnosti SAP."

Keďže Aramark chce nasadiť väčší počet predajných automatov a pretože qnips má vynikajúce skúsenosti s Innovendom, Kenji a jeho kolegovia predstavili Innovend spoločnosti Aramark. "Pretože máme bezproblémovú spoluprácu a pretože autonómny predaj prostredníctvom predajných automatov Innovend ponúka flexibilné riešenie."

Patrí medzi ne Zuply LockBlox, ktorý je modulárny a môže obsahovať skrinky rôznych veľkostí, s chladením alebo bez. Veľkou výhodou je najmä možnosť objednať si jedlo alebo občerstvenie vopred, zaplatiť zaň a vyzdvihnúť si ho v dohodnutom čase. Technológia Innovend dokonale dopĺňa technológiu qnips.

Objednajte si cez aplikáciu
„Pokiaľ vieme, sú jediným výrobcom, ktorý dokáže splniť požiadavky na umožnenie objednávania na základe aplikácie," vysvetľuje Kenji. „Prostredníctvom našej centrálnej platformy si zákazníci môžu jednoducho vyberať, objednávať a platiť prostredníctvom aplikácie, mobilného telefónu alebo webovej stránky."

Funguje to rýchlo a efektívne aj pre stravovateľa: na príslušnom mieste dostanú objednávku, ktorú môžu čerstvo pripraviť a vložiť do automatu. Zákazník je upozornený, kedy si môže jedlo vyzdvihnúť. Naskenovaním QR kódu z aplikácie sa otvorí pravá skrinka.

Vyššia spokojnosť zákazníkov, menej odpadu
Takto je vždy čerstvé a dostatočné zásoby. Výsledkom je aj vyššia dostupnosť: produkty sú dostupné aj mimo otváracích hodín firemnej reštaurácie – a sú čerstvé! Môžu sa buď okamžite zjesť v práci, alebo si ich na konci dňa odniesť a zohriať doma v mikrovlnke.

Ponuka tak zodpovedá potrebám zamestnancov a hostí. To zvyšuje spokojnosť zákazníkov. Znižuje tiež plytvanie potravinami a vyhýba sa zbytočnej práci: človek pripravuje len to, čo sa skutočne predáva.

„Veľkou výhodou je, že používatelia si môžu predobjednať cez aplikáciu," hovorí Jolka. „To nemôžete urobiť s bežnými automatmi: môžete si vybrať len to, čo už existuje. Riešenie od qnips a Innovend je na inej úrovni: je inteligentné a to z neho robí zaujímavý návrh." Aramark môže aj naďalej pripravovať jedlá čerstvo a tak dodávať požadovanú kvalitu.

Bezproblémové spojenie
Prvý Zuply LockBlox pre Aramark dostal miesto v centrále Neu-Isenburger. Jolka: „Išlo o prototyp, ktorý sme mohli rozsiahlo otestovať. Spolu so spoločnosťami qnips a Innovend sme sa uistili, že všetko je prepojené a bezproblémovo spolupracuje."

V roku 2022 bol v kancelárii SAP vo Walldorfe nainštalovaný prvý komerčný Zuply LockBlox. „Odteraz budeme pri rozhovore s novým zákazníkom alebo pri obnove existujúcej zmluvy vždy zahŕňať aj riešenie Innovend."

Spoločne úspešní
qnips aj Aramark očakávajú, že spolupráca s Innovend sa v nasledujúcich rokoch rozšíri. Kenji: „V Nemecku rastie dopyt po inteligentných predajných automatoch a autonómnych predajniach, pretože zvyšujú dostupnosť, znižujú náklady a sú riešením personálnych problémov. Riešenia vyžadujú dobré rozhranie medzi naším softvérom a softvérom predajného automatu. V Innovend to funguje vynikajúco. Vidíme aj príležitosti v zahraničí, napríklad v USA, ako byť spolu úspešní."

Aramark počíta aj s nárastom inteligentných predajných automatov na podporu podnikového stravovania. Jolka: „Najmä teraz, keď sa spôsob práce zmenil v dôsledku pandémie covidu. Teraz existuje kombinácia práce v kancelárii a doma. Následkom toho sú dni, kedy je dopyt menší, preto má podniková reštaurácia kratšie otváracie hodiny alebo je úplne zatvorená. Vidíme to najmä v pondelok a piatok. LockBlox nám aj v týchto dňoch umožňuje ponúknuť dostatočný výber. A všetko je čerstvé!"

Späť Vytlačiť stránku
Diskusia
Nový komentár

Kontrolný kód

i
Zavrieť

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Zavrieť
Zavrieť